سیستم های هوشمند intelligent system

سوالی که حتما باید به آن پاسخ داده شود این است که چه سیستم هایی را باید هوشمند نامید؟ متاسفانه استفاده از عبارت «هوشمند» در سیستم های بسیار ساده دیده می شود و شاید این عبارت در بازار دچار تغییر مفهومی شده است. اما باید توجه داشت که «سیستم هوشمند» به سیستمی گفته می شود که دارای ادارک، تصمیم گیری و عملکردی انسان گونه باشد. بنابراین «سیستم هوشمند» نیازمند طراحی الگوریتم های خاص خواهد بود.

بسیاری از مسائل به روش های مرسوم و مدل سازی های ریاضی قابل حل نیستند. پیچیدگی های ذاتی بسیاری از سیستم ها به گونه ای است که برای مدل سازی آنها نیازمند مدل سازی های مبتنی بر هوش مصنوعی و استفاده از روش های مختلف هوش محاسباتی هستیم. گرچه دانش هوش مصنوعی عمر طولانی را سپری نکرده است ولی پیشرفت بسیار را در دهه های گذشته داشته است. شرکت فنی مهندسی «رایان آروین الگوریتم» این افتخار را دارد که یکی از بزرگترین دانشمندان این عرصه بسیار مهم را در کنار خود داشته و دارد. «پرفسور محمدباقر منهاج» که نامش با هوش محاسباتی همراه است و هر جا صحبت از هوش مصنوعی و سیستم های هوشمند باشد نام این دانشمند بزرگ جهان نیز حتما خواهد بود. تجربه گران بهای این استاد بزرگوار شرکت «رایان آروین الگوریتم» را قادر ساخته است تا در ساخت سیستم های هوشمند توانایی منحصر به فردی را به دست آورد. ترکیب تئوری های مختلف مدل سازی و سیستم های یادگیرنده نظیر «سیستم های فازی»، «شبکه های عصبی»، «الگوریتم ژنتیک» و «سیستم های چند عامله» با سیستم های کنترل ارزش های بسیاری را خلق کرده و خواهد کرد. بر همین اساس شرکت «رایان آروین الگوریتم» توانایی مشاوره، طراحی و ساخت سیستم های مختلف صنعتی و خودکار به روش های کاملا علمی را دارد و این فناوری ها را در کشور بومی و تولید کرده است. برای مثال «سما» سامانه هوشمند برای آبیاری است که در ان از یک کنترل کننده فازی استفاده شده است از دیگر محصولات شرکت «رایان آروین الگوریتم» می توان به سیستم هوشمند کنترل خودکار روشنایی LACS اشاره کرد که توسط شرکت «رایان آروین الگوریتم» طراحی و ساخته شده است. در این سیستم هوشمند روشنایی از شبکه عصبی برای تنظیم و کنترل استفاده شده است که دستیابی به فناوری ساخت آن در سال ۹۰ به دست متخصصین شرکت «رایان آروین الگوریتم» صورت پذیرفت.

«شرکت رایان آروین الگوریتم» با پشتوانه عظیم علمی و عملیاتی خود آماده طراحی و ساخت سیستم های هوشمند اختصاصی و عمومی برای کاربردهای مختلف می باشد.

نوشته شده در فناوری ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *