فناوری کشاورزی اینترنت اشیا- کاربردها

فناوری کشاورزی اینترنت اشیا- کاربردها
اینترنت اشیا کشاورزی کمک می کند به افزایش بهره وری محصول از طریق مدیریت و کنترل فعالیت های مانند موارد ذکر شده کمک می کند.
مدیریت آب کشاورزی – تامین آب مناسب برای جوامع کشاورزی ضروری است و محصولات را در هر یک از وضعیت های اب بیش از حد و یا کمبود آب اسیب می بینند. اینترنت اشیاء کشاورزی با ادغام سرویس نقشه وب (WMS) و خدمات نظارت سنسور (SOS) راه حل برای مدیریت نیاز آب یا تامین آب برای آبیاری محصول را فراهم می کند. اینترنت اشیا کشاورزی هوشمندانه نیاز آب محصول را تجزیه و تحلیل می کند و از منابع آب موجود برای کاهش تلفات کمبود آب استفاده می کند.
در مناطق خشک، عملکرد مدیریت آب کاشت در کشاورزی IoT می تواند به عنوان یک ارزش بسیار ارزشمند به شمار آید، زیرا منابع محدود آب با کمترین هدر رفت منابع آبی توسط محاسبه زمان بندی عملکرد شیر و ایجاد استراتژی آبیاری بهینه، مدیریت آب را محدود می کند.
دقت کشاورزی – سطح دقت پیش بینی آب و هوا بر میزان بهره وری محصول تا حد زیادی تاثیر می گذارد. سطح دقت پیش بینی آب و هوا بالاتر ، احتمال آسیب محصولات را کاهش می دهد ، بنابراین سطح بهره وری بالاتر خواهد بود.
IoT کشاورزی، اطمینان از ارتباط دقیق و به موقع داده های زمان واقعی یا اطلاعات مربوط به فرایندهای کشاورزی پویا نظیر کاشت، برداشت و غیره و همچنین پیش بینی آب و هوا، کیفیت خاک، در دسترس بودن و هزینه نیروی کار مورد نیاز کشاورزان از قبل را تضمین می کند. کشاورزان با در دسترس بودن چنین اطلاعات زمان واقعی مهمی قادر به برنامه ریزی فعالیت های خود از قبل هستند و اقدامات اصلاحی / پیشگیرانه ای را برای احتمال آینده ارائه می دهند.
مدیریت و کنترل آفات یکپارچه (IPM / C) – اغلب کار سخت کوشانه کشاورز توسط آفات نابود می شود و از زیان های هنگفتی برخوردارند. برای جلوگیری از چنین وضعیتیIoT کشاورزی دارای سیستم نظارت و بررسی پارامترهای زیست محیطی و رشد گیاه است؛ بیشتر این اطلاعات توسط سنسورهای کنترل آفات که قادر به پیش بینی رفتار آفت است، به دست می آید .این اطلاعات می تواند توسط کشاورزان برای کاهش آسیب های ناشی از آفات در مقیاس وسیع مورد استفاده قرار گیرد.
بدین ترتیب مدیریت و کنترل آفات بر بنیان های اساسی کار می کند که به شرح زیر است:

نظارت
بازرسی
شناسایی
پیگیری مراحل انجام
تولید مواد غذایی و ایمنی IoTکشاورزی نه تنها در جهت دستیابی به مطلوبیت در تولید مواد غذایی همراه با کیفیت مطابق با استانداردها است، بلکه در جهت تامین امنیت غذایی در سطوح مختلف مانند ذخیره سازی، حمل و نقل و غیره نیز کمک می کند . برای اطمینان از ایمنی غذا IoT کشاورزی دارای یک سیستم نظارت بر عوامل مختلف مانند زمان حمل و نقل، درجه حرارت ذخیره سازی و نگهداری حساب های مبتنی بر ابر است.

همچنین IoT کشاورزی با ابزار نظارت، مانند تگ های متصل بر گوش بر گاوها قادر به تشخیص بیماریهای تنفسی در آنهاست، و در صورت هر گونه وضعیت هشدار دهنده ای بیماری شناسایی شده ، به اطلاع مسئولان مربوطه رسانده می شود تا حیوان بتواند از گله جدا شده و از گسترش بیماری جلوگیری شود.
آینده کشاورزی IoT(2050) و اندازه بازار هدف

پیش بینی شده است که IoT کشاورزی در سال ۲۰۵۰ تولید مواد غذایی را ۷۰ درصد افزایش می دهد و تا سال ۲۰۵۰ تغذیه ۹٫۶ میلیارد نفر در سراسر جهان را به عهده دارد.

تریس کوری، تحلیلگر تحقیقاتی Beecham و به سوی کشاورزی هوشمند، نویسنده یک گزارش جدید، اظهار داشت: “تقاضا برای مواد غذایی بیشتر باید با چالش های رو به رشد تغییرات آب و هوایی و شرایط شدید آب و هوایی همراه با تاثیرات زیست محیطی ناشی از شیوه های کشاورزی فشرده. ”

نوشته شده در مقالات برچسب خورده , .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *