پلتفرم های نرم افزاری

ایجاد یک پلتفرم ارتباطاتی نیازمند زیرساختهای پایه‌ای قوی است که در آن باید ویژگی های نوآورانه توسط برنامه نویسان صورت پذیرد. این پلتفرم باید بستری باشد تا دیگر برنامه‌نویسان بتوانند از محل آن کسب درآمد داشته باشند و درآمد پلتفرم نیز از این محل تامین خواهد شد. متخصصین شرکت فنی مهندسی «رایان آروین الگوریتم»  برای ارائه برنامه های خدماتی در عرصه های مختلف نظیر کشاورزی و آموزش بر آن شده اند تا پلتفرم نرم افزاری را بر این اساس طراحی کنند. نکته قابل توجه این است که بسیاری از نیازهای اساسی کشور در حوزه‌های مختلف نظیر کشاورزی، آموزش و تولید دارای پتانسسیل بالایی هستند که تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته‌اند و فعالیتهای موجود در فضای مجازی که در کشور صورت گرفته است. آنچه در پلتفرم مورد نظر اصل و اساس قرار می‌گیرد حل نیازهای اساسی مردم به وسیله قشر کم‌درآمد و متوسط جامعه است که هم نیازمندی‌های اساسی را رفع خواهد کرد و هم درآمدزایی را برای این قشر اصلی از کشور را خواهد داشت.

این پلتفرم دارای استانداردهای مشخص و دارای API[1]هایی است که دیگر برنامه‌نویسان می‌توانند از آن‌ها استفاده نموده و برنامه‌های خود را گسترش دهند و به این ترتیب این نرم‌افزار سکویی برای تولید نرم‌افزارهای کاربردی مختلف خواهد بود. برنامه‌نویسان می‌توانند از خصوصیاتی که این سکو در اختیارشان می‌گذارد به صورت رایگان استفاده کنند و برنامه‌هایشان ویژگی‌ها و قابلیت‌های ارتباطی لازم را داشته باشد.

[۱] Application Programming Interface: به مجموعه‌ای از توابع و رویه‌ها که به برنامه‌های کاربردی دیگر اجازه دسترسی و استفاده از ویژگی‌ها یا داده‌های یک نرم‌افزار را می‌دهد، APIهای آن نرم‌افزار گفته می‌شود. نرم‌افزار ارائه دهنده API می‌تواند یک سایت اینترنتی، یک سیستم‌عامل یا هر سرویس دیگری باشد. در اینجا خدمات‌پایه نرم‌افزارهای تحت وب هستند که APIهای متنوعی ارائه می‌دهند و برنامه نویسان و تولیدکنندگان دیگری می توانند از آن‌ها استفاده نموده و بنابراین هزینه‌های زیرساختی و برنامه نویسی آن‌ها کاهش پیدا کرده و سرعت برنامه نویسی آن‌ها افزایش پیدا خواهد کرد زیرا دیگر لازم نیست که برای ایجاد یک ویژگی خاصی مجدداً برنامه نویسی کنند. همچنین امنیت برنامه‌های آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت، چرا که ارائه دهندگان خدمات پایه امنیت خود را در بالاترین سطح ممکن قرار خواهند داد.

نوشته شده در فناوری ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *