IoT (Internet of Things)

فناوری «اینترنت اشیاء» نتیجه مطالعه علومی است که در سال‌های قبل از آن  به بلوغ و عمل رسیده‌اند. به بیان دیگر «اینترنت اشیاء» یک عبارت تجاری است تا اینکه یک عبارت بیرون آمده از علوم مختلف باشد و در حقیقت این عبارت در خود مفهوم اینترنت و هر چیزی را به دنبال خواهد داشت. «اینترنت اشیاء» را می‌توان نقطه تلاقی علومی چون شبکه‌های سنسوری بی‌سیم ، نرم‌افزار، سخت‌افزار و الکترونیک ، مخابرات و کنترل دانست که در سطوح پیشرفته خود از هوش مصنوعی نیز بهره  می‌گیرد و در آینده با همگرایی با مباحث مطرح در مطالعات شناختی فضای جدیدی را به وجود خواهد آورد و به‌طورکلی می‌توان گفت که عصاره مطالعات و پیشرفت‌های صورت گرفته در حدود ۷۰ سال گذشته هست. مباحثی چون «سیستم‌های چند عامله» در هوش مصنوعی و «شبکه‌های سنسوری بی‌سیم» در سال‌های گذشته موردمطالعه متخصصین شرکت فنی مهندسی «رایان آروین الگوریتم» قرارگرفته‌اند و محصولاتی نیز مبتنی بر آن‌ها در قبل از معرفی «اینترنت اشیاء» ساخته‌شده و تنها تفاوت آن‌ها این است که فقط این نام را یدک نکشیده و این محصولات حتی در بستر اینترنت نیز قابلیت کنترل و مانیتورینگ را داشته‌اند. بنابراین بومی سازی این فناوری در «رایان آروین الگوریتم» در سالهایی صورت گرفت که هنوز نام «اینترنت اشیاء» بر سر زبان ها نیفتاده بود.

تمام فناوری های مربوط به ایننترنت اشیاء توسط متخصصین شرکت بومی سازی و ساخته شده است و امکان استفاده از این فناوری برای عرصه های مختلف را فراهم آورده است. راه حل هایی برای انرژی، کشاورزی، سلامت، آموزش و بسیاری از عرصه های دیگر در بستر این فناوری قابل ارائه است.

وجود مزیت‌های رقابتی یا خلق ارزش در یک محصول برای انتخاب محصول توسط مشتری ضروری است. «اینترنت اشیاء» راه‌حل بسیار مناسبی برای خلق ارزش‌های نوین و موردنیاز کاربران است. عرصه‌های بسیار مهم و مختلفی از کشاورزی و صنایع مرتبط با آن گرفته تا خانه‌های هوشمند و سلامت  برای آن وجود دارد .

نوشته شده در فناوری ها برچسب خورده .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *